Masaże

Masaż ciała to forma oddziaływania na organizm człowieka, za pomocą której wykorzystuje się bodźce mechaniczne różnego pochodzenia, głównie w postaci ucisków, rozcierań lub wibracji na tkanki w celu wywołania odczynów fizjologicznych i zrównoważenia energii witalnej w organizmie, działających leczniczo, profilaktycznie, relaksująco lub kosmetycznie.

Masaż jest dzieleniem się dotykiem, który przenika głęboko do mięśni, kości i narządów wewnętrznych. Działa niezwykle relaksująco, rozluźniająco, ale i leczniczo.

Relaks, odprężenie, modelowanie ciała, niwelowanie bólu.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny wykorzystuje bodźce mechaniczne w celu leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych. Wywołane masażem tarcie powoduje wytwarzanie ciepła, które z kolei wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Większy przepływ krwi przez mięśnie przyspiesza dostarczenie do nich substancji odżywczych, a jednocześnie usprawnia wydalanie produktów przemiany materii.

Masaż bańką chińską – antycellulitowy

Masaż antycellulitowy z zastosowaniem baniek chińskich trwa ok. 15-30 minut w zależności od partii masowanej. Należy go wykonywać w seriach 10-12 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie masaż wykonuje się przynajmniej raz w tygodniu. Po zabiegu w miejscu postawienia bańki pojawiają się wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Z masażów bańką chińską korzystać może każdy, nie licząc kobiet w ciąży lub w okresie menstruacji, a także osób cierpiących na żylaki.

Masaż relaksacyjny

Idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne i psychiczne. Szybkie tempo życia , ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

Masaż wykonywany jest na olejku lub kremie dobranym do potrzeb skóry, dzięki temu Twoja skóra będzie idealnie nawilżona.