Peelingi lekarskie

1. Peeling kwasem glikolowym GLYKOPEEL
Jest to dermatologiczny peeling anti-aging przeznaczony do efektywnej walki z procesami starzenia się skóry.

Wskazania:

– Zmarszczki
– Utrata elastyczności
– Utrata blasku
– Trądzik pospolity
– Nierówności skóry

W jego skład wchodzą:

– Kwas glikolowy, który dzięki małym rozmiarom cząsteczki łatwo przenika przez skórę. Posiada silne właściwości złuszczające, zmniejsza grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka poprzez osłabienie wiązań pomiędzy keratynocytami oraz eliminuje zaskórniki, penetrując w głąb mieszków włosowych. Po wniknięciu w skórę stymuluje fibroblasty zwiększając syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów, a także wzmaga przenikanie przez naskórek czynników depigmentujących i witamin.
– Czynniki depigmentujące: kwas kojowy i wyciąg z mącznicy lekarskiej
– Naturalne związki łagodzące podrażnienia – wyciąg z morwy białej
– Witaminy: A,C,E.

2. Peeling kwasem pirogronowym
W przeciwieństwie do innych kwasów, kwas pirogronowy złuszcza, ale nie powoduje przesuszenia skóry. Ulega przekształceniu do kwasu mlekowego, o właściwościach nawilżających i wybielających. Dodatkowo tworzy na skórze film, który zabezpiecza przed odwodnieniem. Posiada duże zdolności do remodelingu skóry. Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i GAG bardziej niż kwas glikolowy.

Wskazania:

– Trądzik
– Łojotok
– Melasma i przebarwienia twarzy o innej etiologii
– Wiotkość skóry
– Fotostarzenie, zmarszczki

3. Peeling kwasem trójchlorooctowym
Kwas trójchlorooctowy, jest najbardziej rozpowszechnionym czynnikiem złuszczającym. Podstawą rozróżnienia dermopeelingów na bazie kwasu trójchlorooctowego jest stopień stężenia kwasu w preparacie, a tym samym stopień penetracji substancji aktywnych w poszczególne warstwy skóry. Wybór właściwego peelingu należy do lekarza, który oceniając stan i kondycję skóry jest w stanie dopasować właściwe zabieg do oczekiwań terapeutycznych. Efektem przeprowadzonego zabiegu jest wyraźne odmłodzenie skóry, zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek, rozjaśnienie skóry i likwidacja przebarwień, natomiast w przypadku zastosowania wyższego stężenia kwasu trójchlorooctowego spłycenie, a nawet zanik blizn.

4. Peeling Biomedic LHA
Peeling ten przeznaczony jest dla osób, które chcą przywrócić skórze blask lub zmniejszyć drobne zmarszczki i rozjaśnić przebarwienia. O wskazaniu do zabiegu decyduje lekarz dermatolog. Terapia ta polega na złuszczaniu nadmiaru obumarłych komórek naskórka, dzięki czemu skóra odnawia się bardziej intensywnie. Efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu i będą utrzymywać się w zależności od typu skóry oraz jej dalszej pielęgnacji.